Ogled prispevka

Turnir LENT 2016

Sobota, 25. junij 2016 17:54:18 - Mariborski šah

Na praznično soboto, 25. junija je v prostorih Gostilne Tabor potekal šahovski turnir LENT 2016. Na turnirju so igrali 14 kol po sistemu švicar z igralnim časom 5 minut po igralcu. Turnirja se je udeležilo 46 tekmovalcev iz širše podravsko - štajerske regije.

Prvo in drugo mesto sta osvojila MK Dušan Brinovec in sin David, oba iz ŠK Žalec. Na tretjem mestu je mariborčane častno zastopal MK Fjodor Žugaj - ŠK Branik, na četrto mesto se je uvrstil MK Gregor Goršek iz ŠK Žalec, na peto mesto se je uvrstil vedno dober Darko Šardi - ŠK Sloboda Mihovljan - gost iz Hrvaške. Najboljša šahistka - kot vedno - na šestem mestu wFM Lea Števanec. Lepo mesto je dosegel nadobudni kadet na 13. mestu - Gregor Boc iz ŽŠK Maribor.

Prvi trije so prejeli pokal - prvi se je vpisal tudi na prehodni pokal, v posameznih konkurencah so prejeli medalje - vsi pa praktične nagrade.