Ogled prispevka

Svetovni pokal v šahu 960

Nedelja, 09. oktober 2016 11:55:58 - Svet in šah

Nov velik mednarodni uspeh za Slovenijo! Mednarodni mojster DARKO BABIČ je zmagovalec 2. Svetovnega pokala v šahu 960!

Slovenski igralci nadaljujemo z velikimi uspehi na mednarodni sceni. Smo olimpijski podprvaki, dobili bomo srebro na evropskem ekipnem prvenstvu, imamo svetovnega prvaka, evropskega prvaka, zmagovalca svetovnega pokala in zdaj še zmagovalca svetovnega pokala v šahu 960!

Darko Babič je za ta uspeh moral prebroditi kar tri stopničke. Tekmovanje se je začelo leta 2013. Suvereno je zmagal v predtekmovanju pokala, kjer je premagal vse nasprotnike in dosegel 100% rezultat. Prvo mesto je osvojil tudi na polfinalni stopnji in se uvrstil v veliki finale. Tu mu je bil najhujši tekmec Nemec Johannes Kribben, ki sodi v sam svetovni vrh dopisnega šaha. Na koncu sta oba osvojila enako število točk, a je bil naš Darko Babič boljši po drugem kriteriju in tako osvojil to prestižno mednarodno lovoriko.