Ogled prispevka

Graz po Graz open 2017

Ponedeljek, 27. februar 2017 16:49:01 - Svet in šah

V nedeljo, 26.02.2017 se je končal tradicionalni open v Gradcu. Senzacionalno, toda več kot zasluženo je v Grupi A izmed 195 udeležencev zmagal 18-letni poljski FIDE mojster Mikolaj Tamczak. Enako - 7 točk - je zbrala še zasledovalna četverica igralcev. Slabo je igral prvi favorit Markus Ragger, ki je osvojil vsega 5,5 točke in se vrnil v klub 2600. Med Slovenci je bil najuspešnejši Aljoša Tomazini, ki je osvojil toliko točk kot Ragger. Zelo uspešen turnir je tudi za Tejo Vidic, ki si je priigrala 40 točk novega ratinga.

Graz open 2017 - končno stanje
Rk.SNo-NameTypsexFEDRtgIRtgNPts. TB1 TB2 Rpw-weKrtg+/-
161FMTomczak MikolajU18-POL2335072708027084.222084.4
22GMRomanov Evgeny--RUS264407259302593-0.3710-3.7
35GMPostny Evgeny--ISR260126217258802588-0.0410-0.4
415GMSanal VahapU18-TUR2475072565025651.211012.1
514GMBayarsaikhan Gundavaa--MGL2479244072534025340.62106.2
629GMAkesson Ralf--SWE242006.52548025481.551015.5
73GMYilmaz Mustafa--TUR262106.5253402534-0.6810-6.8
87GMSocko Bartosz--POL259826516.5249702497-0.7710-7.7
99GMEsen Baris--TUR252806.5249602496-0.1910-1.9
106GMIstratescu Andrei--ROU259926496.5246602466-0.9910-9.9
1116IMJarmula Lukasz--POL247506.5243302433-0.2210-2.2
1227IMCostachi MihneaU18-ROU2430062569025691.681016.8
1319GMSocko Monika-wPOL2455246662556025561.291012.9
1433IMCawdery Daniel--RSA2413062542025421.61016
1559FMErenberg ArielU18-ISR2342062527025272.261022.6

Slovenski šahisti so tekmovali v treh grupah - A, B in C - skupaj šestnajst. Največji izplen ratinških točk sta imela v Grupi B - Roman Rozman (103.2) in Pablo Mohr(88.8), ki se je uvrstil na odlično 12. mesto izmed 88 tekmovalcev v grupi. Lep uspeh sta dosegla - kljub odstopu - MK Tilen Kodrič(25.2) - odstop v zadnjem kolu zaradi udeležbe na DP v Ptuju in Gregor Boc(69.2), ki je igral prva štiri kola in zaradi gripe odstopil. Zanimivo je, da sta FM Peter Kokol in MK Tilen Kodrič na turnirju igrala derbi partijo, ki se je končala z remijem.

V Grupi C je tekmoval Tomaž Varga - ŽŠK Maribor, ki si je nabiral prepotrebne izkušnje - dosegel je 4,0/9,0 točk in se uvrstil na 26. mesto - v skupini je tekmovalo 37 tekmovalcev.

Na turnirju smo srečali tudi mariborskega IM Tadeja Sakelška - člana ŽŠK Maribor, ki je kot trener spremljal igralce iz Arabskih emiratov.

Graz open 2017 - slovenska udeležba
SNo-NameRtgIRtgNFED123456789Pts.Rk.RpKrtg+/-Group
44-Mohr Pablo17471577SLO10½½1101½5.51219254088.8Grp B
63-Boc Gregor16251581SLO1½½½000002.57419714069.2Grp B
68-Rozman Roman15110SLO00½1011½1535182040103.2Grp B
37-Varga Tomaz00SLO101000101426121300Grp C
37IMTomazini Zan24022340SLO1½1½0½0104.586226910-14.8Grp A
48FMTomazini Aljosa23772248SLO1101½½½½½5.5452379206Grp A
55FMKokol Peter23512293SLO½11010½10572226120-15.6Grp A
67IMBarle Janez Dr.23012284SLO1001½11004.594216910-14.5Grp A
93-Titan Matej22260SLO10100110½4.599213120-18.6Grp A
100-Kodric Tilen21920SLO0011½1½00411022804025.2Grp A
119WFMJanzelj Lara21102020SLO0½10100013.5143199520-29.4Grp A
122WIMMar Karmen21040SLO10½0½1½014.5103210720-0.8Grp A
141WFMVidic Teja20342123SLO½½½10½0½½411222202040Grp A
145-Cmor Nino20240SLO0000½00000.5191194220-8.2Grp A
181-Vizovisek Slavko18701864SLO001½½0½0½316119382013.8Grp A
194-Cizl Marko00SLO0100000001190000Grp A



Seniorji - skupina S65. V tej skupini devetih tekmovalcev v Grupi A sta tekmovala IM Janez Barle in mariborčan Slavko Vizovišek. Barle se je uvrstil na 2. mesto, veteran Vizovišek je zasedel neslavno 4. mesto. Vizovišek si je z dobrim igranjem dodal novih 13.8 ratinških točk.

Graz open 2017 - seniorji S65
Rk.SNo-NameTypFEDRtgIRtgNPts. TB1 TB2 Rpw-weKrtg+/-
91111FMTitz Heimo Dr.S65AUT216421674.52204022040.41208.2
9467IMBarle Janez Dr.S65SLO230122844.5216902169-1.4510-14.5
10999FMSinger Hans DIS65AUT2194220342295022610.792015.8
161181-Vizovisek SlavkoS65SLO1870186431938019380.692013.8
163179-Braguine Victor DrS65AUS1881183031892018920.04200.8
168168-Verhoef JaapS65NED193118792.52006020060.48209.6
174183-Groiss WernerS65AUT185418252.5177001770-0.8320-16.6
178150-Detter PeterS65AUT201719682189901899-1.0320-20.6
180170-Sepetavc WalterS65AUT192619122167501675-2.3620-47.2

Razpored in rezultati turnija - ChessResults.com


Ocena:   Ogledov: 3358  Dodal:Urednik

  5 najvišja ocena!

Vaša mnenja:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
*Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!