Ogled prispevka

Rezultati turnirja Sladki vrh

Torek, 18. april 2017 12:19:46 - Mariborski šah

Na Velikonočni ponedeljek, 17. aprila je v Osnovni šoli na Sladkem vrhu potekal 23. tradicionalni Velikonočni turnir v organizaciji šahovskega kluba Sladki Vrh. Kljub bolj skromnem nagradnem fondu kot prejšnja leta se je turnirja udeležilo 105 šahistov iz Slovenije, Hrvaške in Avstrije. Za turnir lahko rečemo, da je bil po zasedbi eden močnejših turnirjev saj je tekmovalo 41 tituliranih šahistov (39%) od tega - 3 GM - Palac, Šebenik in Tratar, 7 IM, 1 WM, 12 FM in 18 MK. Nosilec turnija je bil hrvaški GM Mladen Palac z ratingom 2603. Igrali so pospešen šah z enajst kol po sistemu švicar z igralnim časom 10 min na igralca.

Tudi tokrat so prva mesta osvojili gostje iz Hrvaške, ki občasno tudi igrajo za slovenske klube. Zmagovalec turnirja je bil ponovno GM Mladen Palac z 9,5 točkami, sledila sta mu IM Branko Rogulj in GM Matej Šebenik vsak z 9 točkami. Najboljša šahistka je bila s 26. mstom wMK Barbara Skuhala, najboljša senijorka pri 75 letih je bila na 61. mestu wM Košir Pavla iz ŠD Domžale. Najstarejši udeleženec turnirja Jure Pleič je pri 78 letih zasedel 85. mesto.

Kako so se odrezali šahisti z mariborskega šahovskega parketa? Najboljšo uvstitev je dosegel na 6. mestu IM Krumpačnik Domen, sledijo mu na 15. mestu FM Kokol Peter, 22. FM Dragan Simič, mladinec 29. MK Tilen Kodrič, veterana 40. MK Darko Špelec iz ZŠK Maribor in 44. Milan Kirbiš iz ŠK Gambita, iz ostalih klubov naj omenimo na 48. mestu MK Žugaj Fjodora in 53. mestu veterana Andreja Alatiča oba iz ŠK Branik Maribor.